Site Hakkında

İhtiyarlar projesi, Prof. Dr. İbrahim Attila ACAR ve Prof. Dr. Mustafa Zihni TUNCA tarafından “Herkesin söyleyecek bir çift sözü vardır.” düsturu ile oluşturulan bir platformun olarak nihayet okurlarla buluşuyor.

Bilgi çağı olarak adlandırılan bir dönemde bireylerin bilgiye çok sayıda kaynaktan ulaşma imkanı olmasına rağmen, bu kaynakların önemli bir kısmının eksik ya da hatalı bilgilerle dolu olması büyük bir çelişki olsa da, asıl büyük tehlike bireylerin kendilerine sunulan bilgilerden özellikle kısa ve sahte referanslarla süslü olanlarına itibar etmesi olsa gerek.

Bireylerin daha az çaba ile, daha kısa zamanda, daha öz bilgiye olan talepleri giderek bir yaşam tarzına dönüşmesine rağmen, bu durumun negatif yönlü yaygın etkisi orta ve uzun vadede açık bir şekilde kendisini gösterecektir.

Gündeme dair her konuda söyleyeceği bir şeyler olanların kısa paylaşımlarının yer alacağı bu platformda, düzenli paylaşımların yanı sıra farklı dosya konuları ile de birbirinden ilginç paylaşımları bir araya getirmeye çalışacağız.