Kapılar ve merdivenler

Kapılar vardır…” derdi bir meslektaşım “seni karşısında gördüğünde kendiliğinden açılır. Kapılar vardır, açabilmek için omuz atman lazım!

Maalesef hayat herkese eşit bir şekilde dağıtmıyor kapıların anahtarlarını… Tıpkı o kapılara ulaşabilmek için tırmanmanız gereken merdivenlerde olduğu gibi!

Bazılarını yürüyen merdivenler karşılıyor hayat yokuşunda. O merdivenler ki kimisini zirveye taşırken kimisini aynı süratte aşağı doğru sürüklüyor… Ne kadar ters yönde yürümeye çalışırsan çalış nafile!

Bazı merdivenler dimdik, basamakları kırık, çıkabilene aşk olsun!

Bazı merdivenlere yağ dökmüşler, bazılarına ise halı sermişler…

Hayatta hiçbir kapıyı kırmadan açamadım!” diye eklemişti, hayatın sürekli yüzüne kapattığı kapıları açmaya takati kalmadığını hissedip son kapıyı bir an evvel açabilmek uğruna intihar etmeden kısa bir süre önce…

Prof. Dr. Mustafa Zihni TUNCA

Prof. Dr. Mustafa Zihni TUNCA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Devlet Sadece Sınırları Çizmekle Olmuyor

Thu Sep 28 , 2017
Bir devlet dairesine gidip de yürümeyen işler için, zaman gereken durumlar için  “devlete söylenmeyen” yok gibidir. Oysa devletin işini yapan, vatandaşın işini gören bürokrasidir. Devlet işlerini bu bürolar sayesinde sağlamaktadır. Haliyle bürokrasideki en küçük aksama,  doğrudan devletin işlevini yerine getirmesine mani olmakta; bürolar ve ofislerle de erişilmez hale dönüşmektedir. O halde […]

Benzer yazılar...

%d bloggers like this: